وکیل ملکی در تهران

با خصوصیات وکیل ملکی در تهران آشنا شویم!

وکیل ملکی در تهران چه وظایفی دارد؟ آیا شیوه ی مقابله وکیل ملکی تهران با انواع دعاوی حقوقی و کیفری یکسان است؟ میزان تأثیر وکیل ملکی در تهران برای خرید یا فروش یک ملک چقدر مؤثر است؟
وکالت همواره یک رشته بسیار جذاب و پیچیده ای است. هر ساله تعداد زیادی از افراد خواهان تحصیل در رشته وکالت و حقوق می باشند. رشته تحصیلی حقوق یکی از بهترین رشته های تأثیر گذار در حل مسائل کیفری، حقوقی، مالی، ملکی و… است. امروز در این مقاله قصد داریم در مورد وظایف وکیل ملکی در تهران صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مراجعه به وکیل ملکی در تهران

تصور کنید که قرارداد قانونی مستاجری در ملکی تمام می شود. مستاجر در صورتی که مالک با تمدید قرارداد مشکلی نداشته باشد، می تواند برای مدتی دیگر در منزل سکونت داشته باشد. اما گاهی پیش می آید که مالک نمی خواهد مستاجر بعد از اتمام زمان قرارداد در ملک بماند. برای همین از او می خواهد که بعد از پایان زمان معین، ملک او را تخلیه کند. در اکثر موارد مستاجر منزل را تخلیه می کند. اما گاهی پیش می آید که مستأجر ملک را تخلیه نمی کند. در این مواقع مالک می تواند نزد یک وکیل ملکی در تهران برود تا بتواند با راهنمایی او این مشکل را حل کند .

مفهوم وکیل ملکی در تهران

از نظر قانونی وکیل شخصی است که توسط شخص دیگری برای انجام یک امر خاصی انتخاب می شود. هنگامی که وکیل و موکل قرارداد همکاری با یکدیگر را امضا می کنند، طبق قانون نسبت به یکدیگر متعهد شده و مسئولیت هایی در قبال هم دارند. شغل وکالت بسیار پیچیده و سخت است. زیرا این رشته طبق قانون جنبه های مختلفی از زندگی بشر را می تواند بررسی کند. گستردگی و پیچیدگی رشته وکالت باعث شده است که هر وکیل در زمینه خاصی فعالیت کند و سعی کند در آن زمینه به تبحر و مهارت کافی برسد.

انواع زمینه های وکالت

⦁ وکیل ملکی :

شخصی است که توسط شخصی دیگری برای پیگیری مسائل اموال غیر منقول ملکی انتخاب می شود و طبق وکالت نامه باید به رفع مشکل مسائل ملکی بپردازد. تعداد زیادی وکیل ملکی در تهران در زمینه پرونده های ملکی فعالیت می کنند.

⦁ وکیل مهاجرتی:

شخصی است که در زمینه مهاجرت فعالیت دارد و طبق قرارداد باید شرایط لازم را برای مهاجرت فراهم کند.

⦁ وکیل مشاور خانواده:

وکیلی است که در حیطه خانواده و مسائل زناشویی مثل ازدواج و طلاق فعالیت می کند.

⦁ وکیل کیفری:

شخصی است که به پرونده های کیفری مثل قتل می پردازد و از طرف خانواده قاتل یا مقتول برای رسیدگی به پرونده به عنوان نایب انتخاب می شود.

بررسی دعاوی ملکی توسط وکیل ملکی در تهران

دعاوی در حقیقت عملی است که از سه جزء شاکی و متهم و اختلاف ایجاد شده بین شاکی و متهم تشکیل می شود. به این صورت که شخص شاکی در مورد موضوعی علیه متهم به مراجع قانونی شکایت می کند تا مراجع قانونی به موضوع رسیدگی کنند و حق شاکی ضایع نشود. دعاوی ملکی مربوط به امور مالی و ملکی است. ممکن است به هر دلیلی ملک شخصی توسط شخص دیگری به تصرف موقت یا دائم در آمده باشد. در این حالت شاکی علیه متهم به دادگاه شکایت می کند و به کمک یک وکیل ملکی در تهران می تواند این موضوع را به راحتی حل کند.

انواع دعاوی ملکی در حیطه شغلی وکیل ملکی در تهران

⦁ دعاوی اموال ملکی حقوقی:

در این نوع دعاوی متهم بدون قصد و نیت قبلی و بر اثر سهل انگاری عملی را انجام داده است. در این حالت مراجع قضایی براساس قانون های مشخصی دستور را متناسب با نوع عملکرد متهم صادر می کند. بیشترین پرونده هایی که در زمینه ملکی در مراجع قضایی در حال پیگیری هستند، از این نوع دعاوی می باشند. وکیل ملکی در تهران به خوبی در این زمینه آگاه است و با پیگیری و تجربه خود می تواند مشکل را حل کند.

⦁ دعاوی اموال ملکی کیفری:

در این نوع دعاوی متهم با قصد و نیت قبلی و با شناخت کافی، عملی را انجام داده است. در این حالت طبق نظر مراجع قانونی متناسب با نوع عملکرد متهم، حکم مجازات صادر می گردد. در این حالت می توان با مراجعه به وکیل ملکی در تهران مشکل ایجاد شده را برطرف کرد.

خصوصیات وکیل ملکی در تهران

⦁ باید به انواع مسائل و دعوای حقوقی و کیفری و قوانین مربوط به آن ها آشنا باشد.
⦁ باید با انواع املاک مختلف مثل ملک تجاری، مسکونی، آموزشی، اداری و… آشنا باشد تا بتواند به خوبی به پرونده های ملکی رسیدگی کند.
⦁ وکیل ملکی در تهران باید در زمینه انواع پرونده های مختلف ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد تا بتواند پرونده را متناسب با دادگاه و مراجع قانونی پیش ببرد.
⦁ باید با موکل خود به خوبی صحبت کند و تمام جزئیات مربوط به مشکلات پیش آمده در تصرف ملک را از جنبه های مختلف بررسی کند تا بتواند بهترین شرایط را برای حل مشکل فراهم کند.
⦁ وکیل ملکی در تهران باید دارای سابقه بسیار درستی باشد و نباید با انواع کلاهبرداران ملکی و اراضی مختلف شریک باشد.
⦁ وکیل ملکی در تهران باید بتواند در انواع زمینه های مختلفی ملکی مثل تخلیه یا خلع ید ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد.

جدیدترین مطالب

خدمات

ارتباط با ما

info@dromidmoghadasifar.ir

سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو شرقی، نبش خیابان مجد، پلاک ۳، طبقه۳